Pražští radní jmenovali nového ředitele Střední průmyslové školy Na Třebešíně Dosud nehodnoceno.

Pražští radní dnes na základě jednomyslného doporučení konkursní komise jmenovali Mgr. Luboše Bauera ředitelem Střední průmyslové školy Na Třebešíně v Praze 10. Bývalého ředitele školy Františka Bártla rada města odvolalas základě šetření České školní inspekce, která shledala pochybení na straně vedení školy v případu šikany pětapadesátileté učitelky angličtiny ze strany tří studentů. Celý případ vyplul na povrch na začátku letošního roku, kdy šikanovaná učitelka zemřela.

Nový ředitel uspěl v konkurenci deseti uchazečů, komisi oslovil zejména svými zkušenostmi z dob působení v České školní inspekci, propracovanou koncepcí rozvoje školy a plánem na rekonstrukci týmu vedení školy, uvedla po jednání radní hlavního města pro oblast školství a evropských fondů Irena Ropková.

Hlavním úkolem nového ředitele Střední průmyslové školy Na Třebešíně v Praze 10 bude v nejbližší době eliminace veškerých rizik při řízení příspěvkové organizace, odstranění nedostatků a celková náprava situace ve škole. „Pan Bauer představil ucelenou koncepci rozvoje školy. Školu považuje za kvalitní, disponující dobrými výsledky a úrovní odborného vzdělávání a chce na tyto silné stránky jako ředitel navázat,“ uvedla radní Ropková.

V minulosti působil Mgr. Luboš Bauer přes deset let jako inspektor České školní inspekce, dalších deset let řídil odbornou školu. „Vzhledem k rozsáhlým zkušenostem jak z oblasti řízení školy, tak z oblasti kontroly, se po právu jeví jako vhodný kandidát pro vedení této školy, která nyní potřebuje systematické a promyšlené řízení. Jsem přesvědčena, že se mu podaří dostát svým základním vizím a budovat školu bezpečnou, spravedlivou, poskytující kvalitní vzdělávání a školu demokraticky řízenou,“ vysvětluje Ropková.

Nově jmenovaný ředitel Střední průmyslové školy Na Třebešíně v Praze 10 se funkce ujme už od prvního července letošního roku.

Ilustrační foto: fotky-foto.cz

Ohodnoťte, prosím, tento článek