Zadrženi pachatelé dvojnásobné vraždy v Polsku Dosud nehodnoceno.

Policisté z Železného Brodu zadrželi tři muže podezřelé z dvojnásobné vraždy na území Polské republiky.

Začátkem měsíce června se na území Polska, v Dolnoslezském kraji, stal závažný násilný trestný čin. Ve městě Walbrzych, v jednom z opuštěných domů, byla nalezena mrtvá těla dvou mužů.

Polská prokuratura a policie začali ihned s pátráním po pachatelích, přičemž získali informace, že by se mohlo jednat o tři muže, občany Polska. Zjistili ale i další, dosti zásadní indicie, a to k pohybu těchto osob. Podle informací tamní policie směřovala trojice k bývalé státní hranici v Harrachově. Osoby se měly pohybovat pěšky.

Neprodleně po přijetí těchto informací prostřednictvím polsko-českého kontaktního střediska přijala opatření i policie v Libereckém kraji. Sdílení informací a spolupráce byla jednoznačně přínosná. Ještě téhož dne v podvečer trojici mužů ve věku 41, 42 a 45 let zadržela hlídka policistů z Obvodního oddělení Železný brod, a to poblíž obce Velovka. Osoby se pohybovaly po vlastní ose, bez jakéhokoliv dopravního prostředku.

Podezřelí muži byli zadrženi a umístěni do policejny cely. Policisté následně v rámci součinnosti provedli identifikační úkony a zajistili věci důležité pro trestní řízení. V současné době je trojice, na základě Evropského zatýkacího rozkazu, umístěna ve vydávací vazbě v Litoměřicích a ústecký soud, na základě žádosti krajského státního zastupitelství, bude v měsíci červenci rozhodovat o jejich vydání justičním orgánům Polské republiky.

Díky profesionálně odvedené práci policistů z Obvodního oddělení Železný Brod nakonec trojice mužů důvodně podezřelá z dvojnásobné vraždy spravedlnosti neunikne.

Zdroj: KŘP Libereckého kraje

Ohodnoťte, prosím, tento článek