Uřezané hlavy v Loučné na Pardubicku Dosud nehodnoceno.

Přijatý hovor na tísňové lince vyslal policisty a hasiče k břehům řeky Loučné za Sezemicemi, v části zvané Počaply. Prvotní oznámení přitom napovídalo, že by se mělo jednat o psí hlavy. Po vylovení hlav však policisté zjistili, že jde o 19 hlav vysoké zvěře, konkrétně o hlavy srnčí.

Tisková mluvčí KŘP Pardubického kraje Eva Maturová k tomuto uvedla: „Kdo se takového jednání dopustil, odkud srny pochází a proč skončily právě v tomto místě, to zatím není zřejmé. Pachatel je v tuto chvíli neznámý. Vše nasvědčuje tomu, že je to dílo pytláka, který po srnčí hlavě, coby trofeji, netoužil a neupotřebitelné části se „nelidsky“ zbavil.“

K likvidaci hlav byli přizváni také členové místního mysliveckého spolku, kteří se také přiklánějí k tomu, že jde o dílo pytláka, kterému hlavy nejsou k ničemu a jde mu pouze o maso, které pravděpodobně následně prodá.

„Pokud má někdo informace o pachateli, který má nejspíš nelegální lov této zvěře na svědomí, kontaktujte kolegy z Obodního oddělní policie Pardubice 3 na čísle 974 566 721. Za jakékoliv poznatky předem děkujeme,“ vyzvala ještě mluvčí Eva Maturová.

urezane hlavy

Srnčí hlavy (foto: KŘP Pardubice)

Ohodnoťte, prosím, tento článek