Nález mrtvého novorozence v Praze 10. Policie stále hledá stopy. 5/5 (1)

Jak jsme vás již informovali (zde), policie v sobotu 23. 7. vyjížděla  do třídírny plastu v Praze 10 k nálezu mrtvého tělíčka novorozence, zabaleného do igelitu.

Během prvního týdne vyšetřování kriminalisté shromáždili celou řadu klíčových důkazů a prověřili velké množství poznatků. Žádná z indicií je však dosud nepřivedla k matce dítěte ani k samotnému místu porodu. Výsledky nařízené soudní pitvy ukázaly, že se jednalo o zdravého a donošeného novorozence ženského pohlaví. Pitva vyšetřovatelům zároveň prozradila otřesné detaily mechanismu zranění dítěte, to podle všeho zemřelo bezprostředně po porodu násilným způsobem. Dosud neznámá osoba usmrcené novorozeně spolu s pupečníkovou šňůrou, placentou a papírovými ručníky zabalila do igelitu černé barvy a odhodila do kontejneru na plast někde na území metropole či ve středočeském kraji.

Vyšetřovatelé touto cestou opětovně žádají veřejnost o pomoc a spolupráci. Uvítají jakékoli poznatky k ženě, která byla před nedávnem v pokročilém stupni těhotenství a nyní je dle vzezření po porodu a bez dítěte. Vedle gynekologů a porodníků nyní policie apeluje rovněž na personál lékáren. Dotyčná rodička nebo osoba z jejího okolí mohla v uplynulém týdnu požadovat v lékárně vydání léků na poporodní komplikace nebo alespoň tyto komplikace konzultovat. Se stejnou naléhavostí se policie obrací i na personál veřejných toalet. Podle struktury papírových ručníků, nalezených u tělíčka novorozence, se může jednat o hygienickou potřebu typickou pro tato zařízení. Personál toalet či někdo z jich uživatelů  tak může disponovat informací důležitou pro další vyšetřování.

Jakékoli související poznatky tak policie nadále přijímá prostřednictvím tísňové linky 158 a za jejich předání děkuje.

 

 

Úvodní foto je ilustrační

Ohodnoťte, prosím, tento článek