Pomozte policistům odhalit identitu muže ze záběrů kamer v Kladně 5/5 (1)

Ve středu 3. srpna 2016 po 14. hodině přijali policisté oznámení o pohybu ozbrojeného muže v ulicích Kladna. Ten měl mít v ruce nůž s čepelí dlouhou cca 12 cm a údajně vykřikoval „Allah akbar!“ Muž byl viděn v Kladně před Divadelní kavárnou a dále v ulicích J. Hory, Roosveltova, Divadelní a Petra Bezruče. Podezřelý muž nikoho neohrožoval, pouze měl provolávat výše uvedené heslo. V ulici J. Hory před divadlem odcizil pětatřicetiletému muži z lavičky mobilní telefon, který po menší potyčce s okradeným zahodil do přilehlého parku. Potom se dal na útěk do prostor bývalé huti Poldi.

Vzhledem k tomu, že tu bylo podezření z trestného činu, byly operačním důstojníkem ihned poté, co přijal oznámení o podezřelé osobě, vyslány na místo všechny dostupné policejní hlídky, včetně hlídky prvosledové, která je mimo jiné vybavena i dlouhými střelnými zbraněmi. Na pomoc při pátrání po hledaném muži byl přivolán i policejní vrtulník s termovizí. Po 18. hodině byla pátrací akce ukončena s negativním výsledkem.

Pátrání po osobě i nadále pokračuje. Policistům se podařilo získat fotografii tohoto muže z městského kamerového systému. Žádáme proto veřejnost, aby pomohla zjistit totožnost hledaného výtržníka. Jedná se o muže ve věku 25 až 35 let, má střední postavu vysokou 165 – 170 cm. Je tmavší pleti, má černé vlasy a černý plnovous. Spíše přírodní typ. Dle svědků mluvil plynule česky, bez přízvuku.

Jakékoliv informace, které by vedly k odhalení totožnosti podezřelého, přivítají policisté služby kriminální policie a vyšetřování přímo na Územním odboru Kladno, Havířská 632, nebo své poznatky můžete kriminalistům sdělit telefonicky na čísle 974 873 317. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Zdroj: KŘP Středočeského kraje

muž_kladensko (1) muž_kladensko (3)

Ohodnoťte, prosím, tento článek