S cizími dětmi chodila do obchodů, kde je nutila krást 5/5 (1)

Z trestného činu krádeže, vydírání a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je stíhána mosteckou policií 35letá žena z Mostu. Tu soud poslal tento týden na podnět policie do vazby.

Žena měla nutit pod pohrůžkou užití násilí ke krádežím v obchodech v Mostě a Litvínově dvě nezletilé děti, které nejsou jejími dětmi, ale znali se.

První srpnový den dopoledne v Litvínově vstoupili všichni tři do prodejny, kde obviněná požadovala od nezletilé dívky odcizení tabáku, cigaret a peněženky prodavačky. Dívka pak měla odcizit z kabelky prodavačky peněženku, kterou ženě předala a ta z ní měla odcizit hotovost ve výši 1 050 korun a platební kartu. Dále obviněná v téže prodejně odcizila výherní losy a nezletilá různé druhy tabáku a cigarety, které si vložila k sobě do batohu. Všichni tři pak nastoupili do tramvaje. Když dojedli do Mostu, byli na zastávce zadrženi policejní hlídkou.

Policisté o krádeži v Litvínově byli záhy informováni a okamžitě začali po trojici pátrat. Na základě osobní znalosti pojali podezření na ženu z Mostu, a proto informovali kolegy z Mostu, kteří hledanou trojici přistihli v Mostě na zastávce při vystupování. Obviněná již v minulosti kradla a byla za to odsouzena. Žena skončila v policejní cele. Policie zajistila odcizené věci a i další věci, které pravděpodobně pocházejí z jiných krádeží a ty policie bude prověřovat. O případu byl informován orgán sociální právní ochrany dítěte.

Zdroj: KŘP Ústeckého kraje
Ilustrační foto

Ohodnoťte, prosím, tento článek