Místo kauce chtěl řidič kamionu policisty podplatit Dosud nehodnoceno.

Řidiči, který se pokusil o úplatek, nyní hrozí až šestiletý trest odnětí svobody.

Dopravní policisté prováděli včera na dálnici D5, 36 km ve směru na Plzeň, silniční kontroly zaměřené na dodržování sociálních předpisů (doba jízdy, povinné přestávky a nepřetržitá doba odpočinku) u řidičů kamionů, nákladních souprav a autobusů. Právě nedodržení doby odpočinku bývá často příčinou vážných dopravních nehod s fatálními následky. Řidiči nejsou schopni vlivem únavy věnovat svou pozornost plně řízení a zbytečně riskují nejen svůj život, ale také všech ostatních účastníků v silničním provozu.

Při kontrole jednoho z řidičů cizí státní příslušnosti, bylo zjištěno, že při jízdě opakovaně použil ve vozidle zařízení znemožňující zaznamenávání své činnosti, tzv. magnet, k čemuž se následně policistům doznal. Na základě této skutečnosti uložila hlídka řidiči nákladního automobilu kauci ve výši 20.000,-Kč. 37letému cizinci se však tato částka zdála příliš vysoká a rozhodl se policistům nabídnout úplatek ve výši 500 EUR každému, když celou věc nebudou řešit a nechají ho pokračovat v jízdě.

Nabídnout úplatek policistům by si měl každý velice dobře rozmyslet. Cizinec nyní čelí obvinění z trestného činu podplacení. Vzhledem k tomu, že se snažil podplatit úřední osobu, hrozí mu v případě odsouzení trest odnětí svobody v délce jeden rok až šest let.

Zdroj: Policie ČR Beroun
Ilustrační foto

Ohodnoťte, prosím, tento článek