Liberečtí policisté hledají ženu, která se zřejmě stala obětí trestného činu.  Dosud nehodnoceno.

Krajští kriminalisté řeší případ, který má prozatím spoustu otazníků . . .

Ve středu, dvě minuty před jedenáctou hodinou v noci, přijali policisté na lince tísňového volání oznámení od muže, který viděl, jak v ulici Vaňurova v Liberci, poblíž autobusového nádraží, vypadla z okna bytu ve zvýšeném přízemí nějaká žena. Z okna za ní skočil i neznámý muž a ženu odnášel pryč.

Ihned po telefonátu se do ulice Vaňurova sjely policejní hlídky prověřit oznámení. Na adrese, kterou muž uvedl, našli policisté nezletilého chlapce, který byl v bytě sám. O toho se nejprve sami postarali,  a poté vyrozuměli Odbor sociálně právní ochrany dětí, který chlapce umístil do dětského zařízení.

V bytě pak kriminalisté nalezli a zajistili více jak stovku trasologických stop a také stopy, z nichž bylo zřejmé, že v bytě došlo k násilnému jednání. V tuto chvíli je známá totožnost poškozené, je jí 24letá žena z Ukrajiny, po níž policisté vyhlásili pátrání. Žena je střední postavy, má hnědé, vlnité vlasy a zelené oči. Není vyloučeno, že je zraněná nebo ohrožena na životě.

Co se týká možné osoby podezřelého, musí nyní policisté vyhodnotit všechny zajištěné stopy a na jejich základě vytipovat okruh osob, které se v bytě v inkriminovanou dobu pohybovaly a vědí, k čemu uvnitř došlo.

Případem se s vysokým nasazením zabývají policisté Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Libereckého kraje pro podezření ze spáchání násilného trestného činu. Jeho právní kvalifikace zatím s ohledem na to, že se nepodařilo vypátrat poškozenou a není v tuto chvíli známa ani osoba podezřelého, a tedy nejsou známy události, které se v bytě odehrály, zatím stanovena nebyla.

V dané záležitosti, kromě vyhlášení pátrání, by policistům značně pomohl svými informacemi i muž, který se údajně v inkriminovanou dobu – tedy kolem 23. hodiny dne 10. 8. 2016, pohyboval v ulici Vaňurova poblíž laviček a kontejneru na odpadky. Žádáme jej, aby kontaktoval na policisty, buď prostřednictvím linky 158, nebo se obrátil na jakoukoliv policejní služebnu.

Aktualizace:

V pátek, v odpoledních hodinách, se konala rozsáhlá pátrací akce, do které byli kromě libereckých policistů zapojeni i kolegové z Ústeckého kraje. Pátrali po 24leté ženě, která se mohla stát obětí trestného činu. V rámci pátrací akce se ženu podařila nalézt v korytě řeky Nisy, bohužel bez známek života. Příčinu její smrti určí soudní pitva, kterou policejní komisař nařídil. Smutnu zprávu o tragické smrti 24leté ženy sdělila nejbližším příbuzným policejní interventka.

Policisté i nadále pátrají po podezřelém a dalších svědcích.

Zdroj: KŘP Libereckého kraje
Úvodní foto: ilustrační

Ohodnoťte, prosím, tento článek