Záhady 2. světové války – 1.díl Foo Fighters 5/5 (5)

Tento název si zasloužily neidentifikovatelné létající objekty za druhé světové války od spojeneckých pilotů, kteří měli možnost s těmito tajemnými létajícími objekty setkat. Tyto neidentifikovatelný objekty se objevovaly nad Evropou a Tichým oceánem.

Piloti je popisovali jako malé zářící létající koule, které je dokázaly nějakou dobu pronásledovat stíhačky amerických pilotů. Tyto záhadné objekty se nikdy nechovaly nepřátelsky, jen se držely v povzdálí amerických pilotů. Byly úžasně rychlé, nikdo je v té době nemohl jim uletět, dostihnout a ani sestřelit.

Armáda Spojených států Amerických i armáda Velké Británie vždy Foo Fighters popíraly její existenci. Nicméně jejich zmínky se opakují v různých leteckých záznamech a to v letech 1942 až 1945. Tyto zmínky popisují jako zvláštně zářící rychle létající objekty na nebi, které se hladce pohybovali kontrolovaným pohybem, jako kdyby je někdo pilotoval.

První zmínka je z února 1942, kde křižník USS Houston zaznamenal několik žlutobílých koulí podobající se popisu Foo Fighters. Další zmínky jsou z 14. listopadu 1943 u města Schweinfurt , 23. listopadu 1944 bombardér B-17 letící na Německem zpozoroval deset zvláštně svíticích koulí, které měnily barvu a od roku 1944 až 1945 byly Foo Fighters zpozorovány na hranicí Francií s Německém a pravidelně tento zvláštní  létající předměty doprovázely spojenecké piloty.

Co tedy doopravdy zpozorovali američtí piloti, kteří těmto předmětům dali název Foo Fighters? To asi už nikdy nezjistíme.

Ohodnoťte, prosím, tento článek