Okradená seniorka v Mariánských Lázních Dosud nehodnoceno.

Policisté v Mariánských Lázních od včerejšího dne prošetřují případ krádeže, kdy byla okradena 91letá žena.

Dosud neznámá žena v pondělí dne 15. 8. kolem 10:00 hodin zazvonila v Mariánských Lázních v ulici Žižkova u bytu seniorky a pod záminkou havárie vody v domě s jejím souhlasem vstoupila k ní bytu. Zde prováděla údajnou kontrolu, neustále si zapisovala nějaké poznámky do bloku a poté zhruba po 15 minutách z bytu odešla.

Krátce po jejím odchodu seniorka zjistila, že jí byla odcizena finanční hotovost kolem 19 tisíc korun a několik kusů zlatých řetízků.

K popisu ženy poškozená uvedla, že se jednalo o ženu ve věku kolem 30-ti let, která byla asi 175 cm vysoké hubené postavy a měla krátké blonďaté vlasy. Na sobě měla kostýmové kalhoty tmavé barvy. Svrchní část oděvu si poškozená nepamatuje, jelikož žena měla horní část těla neustále schovanou blokem, do kterého si zapisovala poznámky. Podle okradené seniorky neznámá žena vypadala a jednala slušně, používala odborné termíny a vystupovala jako úřednice.

Policisté žádají svědky, kteří si v inkriminované době všimli podezřelé ženy, aby se obrátili na tísňovou linku 158 a pomohli tak svými informacemi při vyšetřování. Není vyloučeno, že by neznámá žena mohla mít na svědomí více obdobných případů. Senioři, kteří mohli být obdobným způsobem ženou okradeni, ať se taktéž obrátí na linku 158 nebo na jakoukoliv policejní služebnu.

Rady pro seniory:

Policie ČR radí občanům, aby byli obezřetní při kontaktu s cizími lidmi a nikoho cizího si do bytu či domu nevpouštěli. Podvodníci využívají nejrůznější záminky a lsti, jak se dostat k vašim penězům. Chtějí vniknout do vašeho bytu či domu, a pokud z vás nevylákají peníze přímo, ovládají řadu způsobů, jak vás okrást.

Zdroj: KŘP Karlovarského kraje
Ilustrační foto

Ohodnoťte, prosím, tento článek