Vyděrač ve jménu lásky byl zadržen při předání peněz Dosud nehodnoceno.

Paradoxně nechtěli zbohatnout, ale pomstít zhrzenou lásku. I tak obviněným hrozí až čtyři roky vězení.

Včera odpoledne oznámil šestačtyřicetiletý muž, že se stal obětí vydírání. Konkrétně uvedl, že obdržel email, ve kterém ho vyděrač vyzývá k vydání částky jedno sto tisíc korun. Pokud by peníze nevydal, nebo by o vydírání informoval policisty, hrozil pachatel předáním kompromitujících materiálů jak zaměstnavateli, tak hlavně manželce poškozeného. Vydíraný se naštěstí nenechal zastrašit a udělal v danou chvíli to nejsprávnější, co mohl, obrátil se na policisty.

Prošetřování si převzali do své kompetence kriminalisté prvního oddělení prvního policejního obvodu, kterým spadá do ranku násilná trestná činnost. Ti okamžitě přijali odpovídající opatření a společně s poškozeným si na pachatele počkali v ulici K Austisu v Praze 5.

A vyděrači skutečně chvíli před osmnáctou hodinou přijeli. Pak už jen následoval zákrok kriminalistů, kteří oba pachatele zadrželi. Jeden z vyděračů se ještě snažil z místa zadržení utéct, proto detektivové k jeho dopadení použili donucovací prostředek varovný výstřel. Ten útěkáře skutečně zastavil.

Následné prošetřování ukázalo, že osmadvacetiletý vyděrač nechtěl nikomu ublížit, ani se nechtěl protiprávně obohatit. K vydírání se uchýlil poté, co se dozvěděl, že mu je šestačtyřicetiletý muž, byť ženáč, sokem v lásce. Prostě toto své jednání vnímal jako skvělou formu pomsty za jemu způsobené příkoří.

Účasten celé situaci byl i dvaadvacetiletý kamarád vyděrače. Ten s celou věcí neměl více méně nic společného. Pouze se uvolil doprovodit kamaráda na místo pomsty, aby byl nápomocen, když by se něco takzvaně zvrtlo.

Ať tak nebo tak, jsou nyní oba mladíci obviněni z trestného činu vydírání ve spolupachatelství, kdy jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.

Zdroj: KŘP Hlavního města Prahy

Ohodnoťte, prosím, tento článek