Dočasné tetování – skutečnost nebo jen mýtus? 5/5 (1)

K létu neodmyslitelně patří odhalování větší části lidského těla. Ať už u vody nebo v horkém městě je vidět více lidské kůže než v jiném období. S tím lidé ukazují i ozdoby, které jejich těla zdobí. V posledním desetiletí se velkým hitem stalo tetování. Po vzoru světových i českých hvězd si lidé nechávají vytetovávat obrazce či nápisy. Řada z nich je ale nechce na doživotí a proto se rozhodne pro tzv. dočasné tetování. Neuvědomuje si ale, že nic takového neexistuje.

Tatéři lákají zákazníky na to, že jim inkoust implantují do menší hloubky a tudíž se po třech až pěti letech sám vyloučí v důsledku obnovy kůže. To se ale většinou nestane. Dle zkušeností klientů i tatérů sice takto umístění obrázek může vyblednut, ale spíše ztratí svoje kontury a stane se rozmazanou šmouhou, která vypadá hůře, než třeba nepovedené tetování. Nelze dopředu předvídat, jak a zda se tak stane, jelikož inkoust reaguje na každé kůži a na každém pigmentu jinak. Proto slibovat, že vám dané tetování do pár let zmizí, je jen klamání klienta.

Renomované tatérské salony ani tento typ tetování nenabízí a upozorňují své zákazníky na to, že tetování je trvalé. Pokud si tedy člověk nenašetří několik tisíc korun a nenechá si jej odstranit laserem. Jediné opravdu dočasné „tetování“ je malba henou nebo barvami na tělo, která po pár umytí opravdu zmizí.

Ilustrační foto

Ohodnoťte, prosím, tento článek