Střelec z Palmovky zadržen Dosud nehodnoceno.

Pražští policisté zjišťují okolnosti včerejší střelby.

Krátce po 21. hodině vyjížděly policejní hlídky do ulice Na Žertvách k oznámenému poranění muže, kdy přivolaná lékařka ZZS nedokázala jednoznačně určit mechanismus vzniku zranění. S pětapadesátiletým pacientem byla podle všeho navíc obtížná komunikace pro jeho značnou podnapilost.

Svědci policistům vylíčili, že došlo k opakovaným výstřelům z jednoho z oken ve druhém patře domu. Vzhledem k závažnosti celé události a podezření, že se střelec nachází v označeném bytě, bylo policisty Pohotovostní motorizované jednotky celé okolí uzavřeno. Zároveň byla na místo přivolána zásahová jednotka. Té nakonec nebylo zapotřebí. Dotyčný se během několika málo minut vzdal přítomným policistům Speciální pořádkové jednotky a těm se zároveň ke střelbě přiznal. Policisté vzápětí v bytě nalezli i předmětnou zbraň, vzduchovku zn. Remington ráže 5,5mm. Ta byla předána k odbornému znaleckému zkoumání.

Sedmačtyřicetiletý střelec skončil v policejní cele. Důvody jeho jednání jsou nyní předmětem dalšího vyšetřování.

Policie případ šetří jako podezření z trestného činu těžké újmy na zdraví ve stádiu pokusu. V případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody v rozmezí od tří do deseti let.

Zdroj: KŘP Hlavního města Prahy
Ilustrační foto

Ohodnoťte, prosím, tento článek