V souvislosti s vyšetřováním tragédie v plaveckém bazénu žádají kriminalisté o pomoc veřejnost Dosud nehodnoceno.

Tragickým případem teprve čtrnáctiletého chlapce, který za dosud nevyjasněných okolností zemřel v plaveckém bazénu na Tržním náměstí v Liberci (článek ZDE), se zabývají policisté služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Liberec. V pondělí proběhla na oddělení patologie a soudního lékařství Krajské nemocnice Liberec soudní pitva. Podle ní zemřel chlapec na následky udušení.

Kriminalisté, kteří věnují šetření tragického případu velkou pozornost, budou žádat o vypracování znaleckých posudků vztahujících se k bezpečnostním opatřením v zařízeních, jako jsou bazény a plovárny a zjišťovat, proč a za jakých okolností k tragédii došlo a případnou konkrétní trestně-právní odpovědnost.

Liberečtí kriminalisté žádají návštěvníky bazénu, kteří byli v inkriminovaný den, kdy k tragédii došlo – tedy v sobotu 3. září 2016 – v plaveckém bazénu a mají informace, které by mohly policistům pomoci s objasňováním okolností tragédie, aby je sdělili na linku tísňového volání 158, nebo na kterémkoliv policejním oddělení.

Kromě výslechů svědků si policisté rovněž vyžádají znalecký posudek se zaměřením na bezpečnostní opatření v zařízeních, jakými jsou plavecké bazény, plovárny, apod., který bude stěžejním dokumentem v posuzování možné trestně-právní odpovědnosti a měl by objasnit, jak k tragédii došlo.

Zdroj: KŘP Libereckého kraje
Ilustrační foto

Ohodnoťte, prosím, tento článek