Další případ podvodného prodeje na internetu Dosud nehodnoceno.

Berounští kriminalisté vyšetřují další případ podvodného jednání na internetu. Tentokrát na inzerát zahraničního serveru, reagoval 36letý muž, který si hodlal zakoupit nabízený automobil tovární značky Škoda Felicia Cabrio, rok výroby 1961, za částku 6.200,-EUR.

Poškozený na tento inzerát reagoval v polovině měsíce srpna a dne 22. 8. 2016 se mu prostřednictvím emailové komunikace ozval prodejce. Společně se tímto způsobem domluvili, že prodávající vozidlo pošle přes spediční firmu poté, co poškozený odešle na účet spediční firmy půlku kupní ceny plus polovinu ceny za dopravu. Poté co muž poslal na uvedený účet částku 86.000,-Kč, obdržel výzvu k zaplacení doplatku a u prodejce ověřil, že musí zaplatit celou kupní cenu, pro případ, že by vozidlo při pěti denním testování zničil. Poškozený tedy dne 2. 9. 2016 poslal na uvedený účet další částku ve výši 84.100,-Kč.

Vozidlo mělo být muži doručeno dne 5. 9. 2016 v 18:00 hod., avšak do současné doby nedorazilo. Poškozený se snažil s prodejcem komunikovat, ten již na emaily nereagoval. Internetová stránka spediční firmy zmizela a po jejím opakovaném vyhledávání se objevuje pouze oznámení „chyba 403 nemáte povolení vstupovat na tuto stránku“.

Celým případem se kriminalisté intenzivně zabývají. Bylo zjištěno, že částka 170.100,-Kč, kterou poškozený odeslal za nákup zboží, putovala na zahraniční účet do Velké Británie.

Opakovaně apelujeme na občany, aby při nákupu zboží prostřednictvím internetu byli vždy obezřetní a snažili se o prodejci zjistit co nejvíce

informací a recenzí. Platby putující na zahraniční účty bývají nevěrohodné. Rovněž komunikace ze strany prodejce pomocí Google překladače nebo platby prostřednictvím anonymních účtů.

Zdroj: KŘP Středočeského kraje

Ohodnoťte, prosím, tento článek