Dvouletá dívenka na dálnici D46 Dosud nehodnoceno.

V průběhu sobotního dopoledne přijali policisté prostřednictvím linky 158 oznámení o pohybující se malé dívence na 33 km dálnice D46. Společníka a ochránce jí dělal pes, který kolem ní pobíhal. Při pravém okraji komunikace si to mířili směrem na Olomouc. Na místo byla okamžitě vyslána policejní hlídka. Dívenku ve věku 2 – 3 let, která nijak nekomunikovala, odvezli policisté na policejní služebnu a předali ji do péče lékařů. Pejska – zlatého retrívra, který byl bez obojku a vodítka, převezli strážníci Městské policie Olomouc do olomouckého útulku.

Policisté okamžitě zahájili pátrání po rodičích malé dívenky. O spolupráci požádali také starosty okolních obcí nedaleko místa, kde byla holčička nalezena. Policisté provedli systematické šetření i v domech, které se nacházely v nejbližším okolí místa nálezu malé dívenky. Zhruba za čtyři hodiny se podařilo najít její maminku a zjistit bližší informace i k malé výletnici.

Jednalo se o dvouletou holčičku, která, jak policisté zjistili, ušla s pejskem trasu dlouhou přes dva kilometry.  Naštěstí vše dobře dopadlo a k žádné tragédii při jejím pohybu na frekventované dálnici D46 nedošlo. Podle všeho šlo jen o nešťastnou souhru náhod, kdy se maminka domnívala, že dívenka je u babičky, bydlící ve stejné vesnici, a babička zase, že je u maminky.

Zdroj: KŘP Olomouckého kraje
Ilustrační foto

Ohodnoťte, prosím, tento článek