S nastartovanou pilou „šermoval“ a vyhrožoval policistům 5/5 (1)

Včera kolem deváté hodiny večer šestačtyřicetiletý muž v místě svého trvalého bydliště  v Třeboni, v podnapilém stavu, narušil občanské soužití ve své rodině, kdy v důsledku jeho zlosti a verbálních projevů manželka jeho nepříčetné chování oznámila prostřednictvím linky 158 na Policii ČR.

Při příjezdu policejní hlídky podezřelý  na policisty křičel, že je do domu nepustí, že se na ně připravil a ukázal jim motorovou pilu, sekeru (kalač) a tzv. lopatku na obracení klád. Když se hlídka třeboňských policistů přiblížila k domu, své rozhodnutí agresor umocnil  a to tak, že nastartoval připravenou  motorovou  pilu,  se kterou vyšel na ulici. S takto nastartovanou motorovou pilou držící v rukách kývavými pohyby a s výhružkami, nechť si policisté zkusí pro něj dojít, užil násilí v úmyslu působit na pravomoci hlídky OOP Třeboň a strážníky MP Třeboň.

Po marných výzvách třeboňských policistů, které agresor opakovaně neuposlechl a stále umocňoval použití motorové pily, jak slovně, tak stálým máváním motorovou pilou ze strany na stanu v chodu, byl proti podezřelému použit donucovací prostředek, varovný výstřel. Na ten zareagoval muž tak, že motorovou pilu zastavil, odložil ji k domu a následně byl za použití donucovacích prostředků policisty zajištěn. Na služebně policie se podrobil dechové zkoušce, když nadýchal nejméně 1,70 promile. Trestný čin „násilí proti úřední osobě“ převzala na místě výjezdová skupina SKPV ÚO J. Hradec.

Jindřichohradečtí kriminalisté se budou případem i nadále intenzivně zabývat. V případě soudem uznané viny hrozí pachateli až šest let odnětí svobody.

Zdroj: KŘP Jihočeského kraje
Ilustrační foto

Ohodnoťte, prosím, tento článek